Na hlavný obsah

Polícia varuje pred podvodníkmi, v telefóne sa vydávajú aj za policajtov

Po celý čas sú páchatelia s poškodenými osobami v telefonickom kontakte.

Polícia varuje pred podvodníkmi, v telefóne sa vydávajú aj za policajtov
Ilustračná snímka. Foto: RTVS

Polícia v Košickom kraji opäť varuje pred podvodníkmi, ktorí sa pokúšajú podvodne vylákať od seniorov peniaze či cennosti. V ostatných dňoch prijala viacero oznámení od občanov, ktorých neznáme osoby s týmto zámerom telefonicky kontaktovali.

Tentoraz sa páchatelia vydávali sa zamestnanca Sociálnej poisťovne, ktorý občanom osobne doručí 350 eur, avšak potrebuje vydať z 500-eurovej bankovky. „Po chvíli ich telefonicky kontaktoval muž, ktorý sa predstavil ako policajt s otázkou, či im niekto pred chvíľou telefonoval. Potom uviedol, že ide o podvod a osobu páchateľa poznajú, a už je na ceste k nim,“ uvádza polícia na sociálnej sieti.

Páchateľ zisťoval finančné pomery a žiadal nachystať všetky peniaze, zlaté šperky a cennosti, tieto vložiť do tašky a odniesť do odpadkového koša pred domom, prípadne vyhodiť z okna s tým, že keď sa všetko vyšetrí, veci i peniaze sa im vrátia.

„Po celý čas sú páchatelia s poškodenými osobami v telefonickom kontakte, aby ich mali takpovediac ‚pod kontrolou‘ a hovor ukončili s tým, aby nikomu nevolali. Väčšinou občania konali obozretne a hovor ukončili, no v jednom prípade takýmto spôsobom poškodená dôchodkyňa prišla o finančnú hotovosť a cennosti v celkovej výške 15 000 eur,“ konštatovala polícia, ktorá už v tejto súvislosti koná vo veci podvodu a po páchateľoch intenzívne pátra.  

Polícia radí občanom, aby neposkytovali informácie prostredníctvom telefonických rozhovorov neznámym osobám o svojich majetkových pomeroch a nezdôverovali sa im.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko