Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Poľsko zruší väčšinu obmedzení proti covidu, zostane len nosenie rúšok

Rúško bude povinné v obchodoch aj doprave.

Poľsko zruší väčšinu obmedzení proti covidu, zostane len nosenie rúšok
Na snímke hlavné námestie v Krakove. Foto: TASR

Poľsko zruší 1. marca väčšinu pandemických obmedzení vrátane práce na diaľku, oznámil v stredu (23. 2.) premiér Mateusz Morawiecki. Citovala ho poľská tlačová agentúra PAP.

Morawiecki povedal, že zostane len povinnosť nosiť rúško vo verejných priestoroch, teda aj v obchodoch a vo verejnej doprave.

„Rušíme väčšinu obmedzení, necháme len tie, ktoré sú najnutnejšie. To, čo zostane v platnosti, je zakrývanie nosa a úst vo verejných priestoroch, predovšetkým vo verejnej doprave a v predajniach, kde je vzdialenosť medzi ľuďmi naozaj malá. Tiež sa vraciame k obvyklej práci na pracovisku,“ dodal Morawiecki.

Agentúra PAP v stredu (23. 2.) priniesla aj údaje ministerstva zdravotníctva, podľa ktorého počas pandémie v Poľsku dosiaľ zomrelo na ochorenie COVID-19 vyše 110 000 ľudí vrátane 304 lekárov a 257 zdravotných sestier.

Ministerstvo zdravotníctva tiež hlásilo, že od zistenia prvého prípadu nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 v Poľsku 4. marca 2020 bolo v krajine potvrdených celkovo 5 582 217 prípadov tejto infekcie.

Za utorok (22. 2.) laboratória identifikovali 18 799 infikovaných, pribudlo aj 325 úmrtí. V Poľsku je plne zaočkovaných 58,52 percenta obyvateľov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet