Na hlavný obsah

Pri havárii lietadla na Islande zahynuli americký youtuber a belgický influencer

Havária sa stala minulý týždeň.

Pri havárii lietadla na Islande zahynuli americký youtuber a belgický influencer
Na snímke záchranári pátrajú po vraku lietadla na Islande. Foto: twitter/ Gisli Olafsson

Americká hviezda webovej stránky YouTube a belgický influencer na sociálnych sieťach boli medzi štyrmi obeťami havárie lietadla, ktorá sa stala minulý týždeň na Islande. V pondelok (7. 2.) o tom informovali miestne médiá, na ktoré sa odvolala tlačová agentúra AFP.

Pri nehode zahynul Josh Neuman, 22-ročný americký dobrodruh s viac než miliónom podporovateľov na YouTube, uviedol zdroj oboznámený so situáciou.

Podľa miestnych médií prišiel o život aj 32-ročný Belgičan Nicola Bellavia, ktorého zábery na Instagrame a YouTube priťahovali takisto obrovskú pozornosť.

Ďalšími obeťami sa stali 27-ročný Holanďan a pilot, 49-ročný Islanďan. Lietadlo Cessna C172 vzlietlo vo štvrtok (3. 2.) z islandského hlavného mesta Reykjavík a našli ho v piatok (4. 2.) večer na dne jazera Thingvallavatn, východne od metropoly.

Nájsť lietadlo trvalo viac ako 30 hodín

Telá objavili až v nedeľu (6. 2.) večer za pomoci ponorky ovládanej na diaľku. Polícia je presvedčená, že cestujúci sa dostali von z lietadla, ktoré spadlo do takmer zamrznutej vody asi jeden kilometer od brehu jazera.

„Telá sme lokalizovali dosť blízko, asi 300 metrov od vraku, na dne jazera,“ povedal pre AFP predstaviteľ miestnej polície Oddur Árnason.

Nájsť lietadlo trvalo vyše 30 hodín. Zrútilo sa neďaleko národného parku Thingvellir, obľúbeného miesta turistov.

Na záchrannej akcii sa podieľalo takmer 1 000 ľudí a bola najväčšou na Islande od roku 2017.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet