Na hlavný obsah

Rakúsko uvoľňuje pandemické pravidlá pre vstup na svoje územie

Posledné dva mesiace nemohli prísť do krajiny nezaočkovaní ľudia.

Rakúsko uvoľňuje pandemické pravidlá pre vstup na svoje územie
Ľudia kráčajú po schodoch s nápisom COVID-19 vo Viedni. Foto: TASR

Rakúsko uvoľňuje od utorka (22. 2.) pravidlá pre vstup na svoje územie, dva mesiace po zavedení obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu.

Do Rakúska môžu prísť zaočkovaní ľudia, vyliečení z ochorenia aj tí s negatívnym výsledkom testu, informuje tlačová agentúra DPA. Posledné dva mesiace nemohli prísť do Rakúska nezaočkovaní ľudia.

Pre odvetvie cestovného ruchu je dôležité, aby mohla krajina počas zvyšku zimy prijať čo najviac návštevníkov, predovšetkým z Nemecka.

Povinné ostanú respirátory

Od 5. marca budú v Rakúsku zrušené prakticky všetky obmedzenia proti šíreniu koronavírusu. Potom ostanú v platnosti len respirátory FFP2, a to v určitých oblastiach verejného života.

Výnimkou je Viedeň, ktorá chce ešte čiastočne zachovať pravidlá, napríklad v gastronómii, kde je vstup do prevádzok povolený iba ľuďom, ktorí majú potvrdenie o zaočkovaní proti koronavírusu alebo o prekonaní ochorenia COVID-19.

Sedemdňová incidencia, ktorá bola nedávno približne 2 200 prípadov nákazy na 100 000 obyvateľov, má klesajúci trend. Situácia v nemocniciach, predovšetkým na jednotkách intenzívnej starostlivosti, je stabilizovaná.

V pondelok (21. 2.) laboratóriá identifikovali v krajine 21 436 infikovaných, pribudlo aj 13 úmrtí. V rakúsku je plne zaočkovaných vyše 72 percent obyvateľov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet