Na hlavný obsah

Rokovania Ruska s Ukrajinou nateraz skončili, po konzultáciách sa opäť zídu

Konkrétne témy rozhovorov zatiaľ nie sú jasné.

Rokovania Ruska s Ukrajinou nateraz skončili, po konzultáciách sa opäť zídu
Ruská a ukrajinská delegácia na rokovaniach v Bielorusku. Foto: TASR/AP

Pondelňajšie (28. 2.) mierové rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou na ukrajinsko-bieloruských hraniciach sa skončili. Delegácie oboch strán sa vrátia do svojich hlavných miest na ďalšie konzultácie pred tým, ako sa uskutoční druhé kolo rokovaní. TASR o tom informuje na základe správ televízie Sky News a AFP.

„Delegácie sa vracajú do svojich hlavných miest na konzultácie a diskutovali o možnosti čoskoro sa stretnúť na druhom kole rokovaní,“ uviedol poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Mychajlo Podoľak, ktorý sa na rokovaniach zúčastnil.

Podoľak sa na sociálnej sieti vyjadril, že rokovania boli veľmi ťažké, hoci vyzdvihol, že Rusi nedávali žiadne ultimáta. „Nanešťastie, ruská strana je stále extrémne predpojatá, čo sa týka deštruktívneho procesu, ktorý spustila,“ dodal.

Podoľak podľa televízie CNN zároveň uviedol, že obe „strany určili niekoľko prioritných tém, pri ktorých boli naznačené určité rozhodnutia“.

Ruská strana taktiež potvrdila ochotu pokračovať v rokovaniach. „Dohodli sme sa, že rokovania budú pokračovať,“ uviedol šéf ruskej delegácie, poradca ruského prezidenta Vladimir Medinskij.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet