Na hlavný obsah

Rusko zakáže vysielanie stanice Deutche Welle na svojom území

Uzavrie tamojšiu spravodajskú kanceláriu.

Rusko zakáže vysielanie stanice Deutche Welle na svojom území
Na ilustračnej snímke budova nemeckej televíznej stanice Deutsche Welle. Foto: ČTK/DPA/Daniel Kalker

Rusko nariadilo uzavretie spravodajskej kancelárie nemeckej stanice Deutsche Welle (DW) v krajine, zruší akreditáciu jej zamestnancom a zakáže jej vysielanie na území federácie, informujú vo štvrtok (3. 2.) tlačové agentúry s odvolaním sa na ruské ministerstvo zahraničia.

Moskva podľa nich robí tento krok v reakcii na nedávny zákaz vysielania ruskej štátnej televízie RT (predtým Russia Today) v Nemecku.

Nemecké úrady na začiatku februára požiadali, aby RT zastavila svoje nemeckojazyčné vysielanie na území spolkovej republiky, pretože podľa nich nemá potrebné povolenie. RT, ktorá podľa kritikov šíri ruskú vládnu propagandu, to odmieta. Moskva vzápätí sľúbila odvetné opatrenia.

„V reakcii na kroky Nemecka, ktoré zakázalo satelitné a iné vysielanie nemeckojazyčného televízneho kanála RT DE, plánuje ruská strana realizovať prvú etapu odvetných opatrení – uzavretie spravodajskej kancelárie nemeckej televíznej a rozhlasovej spoločnosti DW v Ruskej federácii,“ uviedla ruská diplomacia vo vyhlásení.

Moskva okrem toho zakáže vysielanie nemeckej stanice na ruskom území a zruší akreditáciu všetkým zamestnancom ruskej redakcie DW, uviedla agentúra TASS a poznamenala, že medzi ďalšie plánované kroky patrí okrem iného začatie konania o označení DW za takzvaného „zahraničného agenta“.

Rusko ďalej plánuje zostaviť zoznam ľudí, ktorí sa podieľali na obmedzení vysielania RT v Nemecku, ktorí budú mať zakázaný vstup do Ruska, napísala dnes stanica DW.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet