Na hlavný obsah

Team Bratislava, SaS a PS idú do komunálnych volieb spoločne

Strany navzájom podporia svojich kandidátov.

Team Bratislava, SaS a PS idú do komunálnych volieb spoločne
Na snímke zľava predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, primátor Bratislavy Matúš Vallo a podpredseda Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko. Foto: Team Bratislava

Mestská strana Team Bratislava, mimoparlamentná strana Progresívne Slovensko (PS) a parlamentná strana Sloboda a Solidarita (SaS) pôjdu do jesenných komunálnych volieb spoločne. Informoval o tom v utorok (22. 2.) primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Strany navzájom podporia Valla a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, ktorí chcú vo voľbách obhájiť svoje posty.

„Do nastávajúcich komunálnych a krajských volieb pôjdeme v Bratislave a v Bratislavskom kraji spoločne,“ vyhlásil Vallo s tým, že spolu, ako koalícia, budú nominovať kandidátov na poslancov do krajského, mestského i miestnych zastupiteľstiev.

V niektorých bratislavských mestských častiach postavia vlastných kandidátov na starostov, v niektorých ponúkli podporu súčasným starostom. „V iných mestských častiach bude naša spolupráca znamenať, že nepostavíme vlastného kandidáta, pokiaľ sa súčasný starosta, s ktorým máme korektnú spoluprácu, rozhodne kandidovať,“ spresnil Vallo.

V bratislavskom Starom Meste však koalícia nenašla zhodu na jednom mene, preto Team Bratislava a PS nominujú vlastného kandidáta na starostu a SaS iného kandidáta.

Spoločné témy

Zástupcovia strany deklarujú, že dohoda ísť do komunálnych volieb spolu nie je o rozdelení postov, ale o spolupráci. Poukazujú na programové memorandum, ktoré sa všetky tri strany i kandidáti zaviazali napĺňať.

„Zahŕňa témy ako doprava, nájomné bývanie, školstvo, starostlivosť o seniorov, životné prostredie, šport, kultúra, rozvoj mesta a regiónu, transparentnosť i vysoké protikorupčné štandardy,“ spresnil bratislavský primátor.

Droba tvrdí, že v dobe „politického marazmu“ je dobrá spolupráca medzi primátorom a predsedom samosprávneho kraja dôležitá a vôbec nie je samozrejmosťou. „Som rád, že súčasťou koalície je PS. Je to strana odborníkov a osobností, ktoré v Bratislavskom kraji dokázali získať podporu občanov,“ povedal s tým, že v koalícii sa zhodli na spoločných víziách i hodnotových otázkach.

Droba verí, že Bratislava a Bratislavský kraj ostanú „ostrovom tolerancie a otvorenosti“. „Spolu s Vallom chceme pokračovať bok po boku v rozbehnutej práci,“ poznamenal Droba. Podpredseda a zakladateľ PS Ivan Štefunko skonštatoval, že sa budú snažiť Bratislavu a Bratislavský kraj transformovať na ešte modernejšie, krajšie a lepšie miesto pre život.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny