Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Vlhová v zjazde na 29. mieste, vyhrala Ledecká

Do rebríčka získala dva body.

Vlhová v zjazde na 29. mieste, vyhrala Ledecká
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: TASR/AP

Češka Ester Ledecká triumfovala v sobotnom (26. 2.) zjazde Svetového pohára alpských lyžiarok. Vo švajčiarskej Crans Montane prekonala o 21 stotín sekundy Nórku Ragnhild Mowinckelovú, tretia skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová s mankom 0,42 s.

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 29. priečku (+2,49 s) a ešte sa nedostala na čelo celkového poradia SP. K vedúcej Američanke Mikaele Shiffrinovej, ktorá neštartovala, sa však priblížila na rozdiel 15 bodov.

Svoj výkon opísala slovami „nič moc“

Vlhová absolvovala prvé súťažné vystúpenie od triumfu v olympijskom slalome s číslom 20. Bol to len jej druhý štart v zjazde v tejto sezóne SP, v januári v Zauchensee skončila na 26. pozícii. Jej jazde chýbala istota, išla opatrne, no napriek tomu sa nevyhla zaváhaniam.

Na každom medzičase naberala stratu, po dojazde sa zaradila na sedemnástu priečku, z pretekárok v cieli bola od nej v tom čase pomalšia jedine Slovinka Ilka Štuhecová. Slovenka klesla ešte o dvanásť miest a získala aspoň dva body.

„Napadlo trošku snehu, niekde bol tvrdý, niekde to bolo trošku mäkšie. Každopádne, podmienky sú tu veľmi dobré. Úprimne, môj výkon nebol nič moc. Spravila som chybu, takmer som spadla pred skokom, kde som vyšla z línie. Tam som stratila trochu času, potom som stratila aj rýchlosť do roviny. Snažím sa byť každým dňom na tom lepšie. Chce to čas, budem bojovať. Spodnú časť som mala oveľa lepšiu ako na tréningu. Je veľmi ťažké nájsť od štartu do cieľa správnu líniu,“ povedala pre RTVS 26-ročná Vlhová, ktorá si môže ďalšie body pripísať aj v nedeľnom zjazde (10.00 h).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport