Na hlavný obsah

ZOH 2022: Vlhovú vyradilo zranenie, na olympiáde už nenastúpi

Čakala ju ešte superkombinácia.

ZOH 2022: Vlhovú vyradilo zranenie, na olympiáde už nenastúpi
Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1.kole slalomu žien v alpskom lyžovaní na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nenastúpi na alpskú kombináciu a na ZOH v Pekingu už nebude súťažiť. Čerstvú olympijskú víťazku v slalome trápi zápal členkovej šľachy.

Vlhová mala alpskou kombináciou (17. februára) zavŕšiť svoje olympijské účinkovanie. Jej tréner Mauro Pini vysvetlil rozhodnutie skončiť tým, že má pretrvávajúce bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy. Pre tento problém vynechala piatkový (11. 2.) super-G a nenastúpila ani na sobotňajší prvý tréning zjazdu.

„Petra sa rozhodla neštartovať v kombinácii v dôsledku zhoršenia zápalu členkovej šľachy. Tento zápal ovplyvňoval jej prípravu už v predchádzajúcich týždňoch. Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou ešte dôležité ciele,“ uviedol Pini.

„Vráti sa na Slovensko, kde absolvuje liečbu. Plánuje stráviť niekoľko dní doma, aby sa o olympijské emócie podelila so svojimi blízkymi a aby získala energiu, potrebnú na náročný záver seriálu Svetového pohára,“ doplnil.

Slovenku vraj trápi tento problém už od novembra. V Jen-čchingu sa jej po slalome zhoršil. Keď skúsila deň po olympijskom víťazstve trénovať, bolesť bola príliš silná. Preto sa Petra a jej tím v nedeľu (13. 2.) ráno definitívne rozhodli, že na olympijských tratiach už jazdiť nebude, informuje SOŠV.

Z pôvodne plánovaných štyroch disciplín tak Vlhová štartovala len v dvoch. V obráku obsadila 14. miesto a v dramatickom slalome zvíťazila. Teraz sa začnú riešiť záležitosti okolo jej návratu na Slovensko.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport