Na hlavný obsah

ZOH 2022: Biatlonistka Paulína Fialková skončila v stíhačke na desiatom mieste

Ivona Fialková skončila na 36. pozícii.

ZOH 2022: Biatlonistka Paulína Fialková skončila v stíhačke na desiatom mieste
Na snímke slovenská biatlonistka Paulína Fialková strieľa stojku počas stíhacích pretekov žien na 10 km v stredisku Čang-ťia-kchou na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila na ZOH 2022 v Pekingu desiate miesto v stíhacích pretekoch žien na 10 km.

S dvoma chybami na strelnici zaostala za víťaznou Marte Olsbuovou Röiselandovou o 2:39,8 min. Nórka získala v Pekingu tretie zlato, keď predtým triumfovala v miešanej štafete i v šprinte.

Na druhom mieste skončila s odstupom 1:36,5 min. Švédka Elvira Öbergová, bronz vybojovala ďalšia Nórka Tiril Eckhofová (+1:48,7).

Druhá slovenská reprezentantka Ivona Fialková finišovala so siedmimi trestnými okruhmi na 36. priečke (+5:19,4 min.).

Podmienky sťažovalo husté sneženie

Podmienky v areáli v Čang-ťia-kchou znepríjemňovalo husté sneženie. Ako prvá vyrazila na trať víťazka šprintu Olsbuová Röiselandová, ktorá si preniesla do stíhačky náskok 30,9 s na druhú Öbergovú, ako tretia vyštartovala Talianka Dorothea Wiererová (+37,2).

Prvé tri dámy na úvodnej ležke strieľali čisto, poradie sa zmenilo až po druhej streľbe. Kým Olsbuová Röiselandová aj Wiererová nezaváhali, Švédka po jednej chybe klesla na tretie miesto.

Nórka postupne gradovala tempo a v polovici pretekov mala na Talianku k dobru 45 sekúnd. Na prvej stojke síce líderka celkového poradia SP urobila jednu chybu, no Wiererová až dve a náskok Nórky na čele sa zvýšil na 1:25 min.

Na tretie miesto sa vyšvihla Ingrid Landmark Tandrevoldová. Po záverečnej čistej streľbe Olsbuovej Röiselandovej bolo meno víťazky jasné. Wiererová po ďalšom trestnom okruhu klesla, čo využila Öbergová, aby si dobehla po striebro.

Obhajkyňa zlata skončila až na 27. mieste

Tandrevoldová sa s obrovskými fyzickými problémami prepadla až na 14. miesto a v cieli ju museli kriesiť. Fantastickým finišom sa na pódium vyšvihla Eckhofová. Obhajkyňa zlata z Pjongčangu 2018 Anais Bescondová z Francúzska sa tentoraz musela uspokojiť až s 27. priečkou.

Slovensko malo v pretekoch dvojnásobné zastúpenie. Paulína Fialková sa po 14. mieste v šprinte (+1:27,7 min.) dokázala hneď po prvej čistej streľbe posunúť na siedmu pozíciu a bežecky si držala nemenný odstup od líderky.

Dve chyby v druhej streleckej položke však znamenali 300 m navyše a pokles na 20. miesto. Prvá stojka jej vyšla znovu bezchybne a dostala sa späť do hry, keď poskočila na 14. priečku.

V záverečnej streľbe opäť strieľala čisto, zo strelnice vybehla na 11. priečke a po kolapse Tandrevoldovej sa dokázala ešte o jedno miesto posunúť.

Ivona Fialková „vybuchla“ v druhej streľbe

Ivona Fialková po 41. priečke na štarte dokázala po úvodnej čistej ležke poskočiť na 30. pozíciu, na treťom kilometri bola už 24. V druhej streľbe však „vybuchla“, musela po nej absolvovať až štyri trestné okruhy a klesla na 51. priečku.

Na prvej stojke minula jeden terč a polepšila si o tri pozície. Na štvrtej streľbe síce raz zaváhala, ale bežecky stačila na najlepšie a finišovala na 36. priečke. Oproti šprintu si dokázala polepšiť o päť pozícií.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport