ZOH 2022: Hokejisti Kanady zvíťazili nad Čínou 5:0

O svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine.

Hokejista Kanady Owen Power (22) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu v zápase základnej A-skupiny Čína - Kanada na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR

Hokejisti Kanady zvíťazili nad Čínou 5:0 v nedeľnom (13. 2.) zápase A-skupiny olympijského turnaja v Pekingu. O svojom triumfe rozhodli už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Oba tímy sa opäť stretnú v utorkovom  (15.2.) súboji o postup do štvrťfinále.

Číňania nastúpili na duel povzbudení dobrým výkonom proti Nemecku, keď prehrali iba o gól 2:3. Kanaďania však duel zvládli bez ťažkostí. Street sa už v 3. min natlačil pred brankára O’Briena a otvoril skóre.

V polovici prvej tretiny viedli „javorové listy“ už 3:0, keď dokonale vyšachovali obranu súpera a O’Dell zasunul zblízka puk do bránky.

Reprezentanti Číny mohli skorigovať skóre v druhej tretine, v 25. minúte však obranca Sproul trafil iba žrď. Kanaďania napokon udržali čisté konto a pridali po góle v druhej i tretej tretine. Skóre zavŕšil v 47. minúte Knight v presilovej hre.