ZOH 2022: Hokejisti USA zdolali Nemecko 3:2. Vybojovali si priamy postup do štvrťfinále

Ako jediní získali plný počet bodov.

Americkí hokejisti sa tešia po výhre 3:2 v zápase základnej A-skupiny USA - Nemecko na ZOH 2022 v Pekingu. Foto: TASR

Hokejisti USA si vybojovali priamy postup do štvrťfinále olympijského turnaja v Pekingu. V záverečnom zápase základnej A-skupiny zdolali Nemecko 3:2 a ako jediní získali v základných skupinách plný počet deväť bodov. V A-skupine obsadili 1. miesto pred Kanadou, Nemeckom a Čínou.

Nemci mali výborný vstup do zápasu, keď nekrytý Hager zblízka zakončil rýchlu presilovkovú kombináciu – 0:1. Aj gólová odpoveď Američanov prišla v presilovke, keď tlak USA zakončil Kampfer – 1:1.

Po herne aj gólovo vyrovnanej prvej tretine sa iniciatívy ujali Američania. V 25. minúte si vytvorili tlak, Knies využil nedôraz nemeckej obrany pred vlastným brankárom a zblízka upravil na 2:1.

Tréner Nemecka skúsil trénerskú výzvu, s ktorou neuspel a nasledovala americká presilovka, ale Nemci ju ustáli.

V 43. minúte Smith zvýšil na 3:1 a ďalší priebeh tretej tretiny priniesol vyrovnaný hokej a nemeckú snahu o vyrovnanie. V 58. minúte Kühnhackl znížil na rozdiel jediného gólu, ale Nemci už nevyrovnali ani pri hre bez brankára.