ZOH 2022: Ruskí hokejisti zdolali Dánsko a postúpili do semifinále

Obhajcovia zlata nezaváhali.

Ruskí hokejisti sa tešia z gólu do siete Dánska v zápase štvrťfinále na ZOH 2022 Peking. Foto: TASR/AP

Do semifinále hokejového turnaja na ZOH 2022 v stredu (16. 2.) postúpili aj hokejisti Ruského olympijského výboru, ktorí podľa predpokladov zdolali nováčika pod piatimi kruhmi z Dánska 3:1. Severania však nepredali svoju kožu lacno.

Rusi viedli po prvej tretine 1:0 zásluhou Vadima Šipačova, krátko po návrate zo šatní však vyrovnal Frans Nielsen. Rusko sa po druhý raz v zápase ujalo vedenia v 35. minúte, gól strelil Nikita Nesterov. V tretej tretine pridal poisťujúci gól Rusov približne 4 minúty pred koncom Vjačeslav Vojnov.

Do semifinále už skôr v stredu postúpilo aj Slovensko po tom, čo si poradilo s USA 3:2 po samostatných nájazdoch. V Pekingu sú voľné ešte dve semifinálové miestenky, o ktoré sa pobijú od 9.40 h Fínsko proti Švajčiarku a od 14.10 h Kanada proti Švédsku.