Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zrušené spoje či zatvorený obchod. Omikron už začína spôsobovať problémy

Výpadok zamestnancov pocítila aj Slovenská pošta.

Vrcholiaca štvrtá vlna pandémie spôsobuje výpadky vodičov v prímestskej doprave, ale aj zamestnancov pošty. Obmedzenia zaznamenali na pobočkách v Nových Sadoch a Bábe v okrese Nitra.

V karanténe boli tento týždeň aj dve predavačky v Hronských Kosihách. Jediný obchod v dedine bol 4 dni zatvorený.

Omikron spôsobil, že obyvatelia Hronských Kosíh, neďaleko Levíc, boli tento týždeň bez obchodu z potravinami. Na nákup chodili do okolitých dedín alebo do okresného mesta.

Pozrite si celú reportáž RTVS:

„Boli sme pripravení poskytnúť prípadnú pomoc, keby to obyvatelia potrebovali. Tí, čo boli mobilní s tým problém nemali. Boli by sme promptne reagovali, tak ako sme reagovali v prvej vlne, kedy sme pre občanov zabezpečovali nákupy,“ vyhlásil Jozef Seneši (SMER-SD), starosta obce Hronské Kosihy.

Omikron sa postaral aj o ďalšie obmedzenia. V Nitrianskom kraji dopravca dočasne zrušil necelé jedno percento prímestských spojov, chýbajú mu zdraví vodiči.

„Počas pracovných dní vypraví Arriva v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja vyše 3 300 regionálnych spojov. Aktuálne nie je obslúžených 30 z nich,“ informovala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločnosti ARRIVA.

Takmer 380 zamestnancov v karanténe má aj Slovenská pošta. Najväčší výpadok registruje v Košickom a Žilinskom kraji. Zatvorenie pošty považuje za krajné riešenie, a to najmä pri malých prevádzkach.

Ak by mala byť pošta zatvorená dlhšie, zásielky, ktoré sú na nej uložené, prejdú na inú pobočku.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko