Na hlavný obsah

Druhý pokus evakuovať Mariupol zlyhal, Rusko údajne stále útočí

Mesto sa nepodarilo evakuovať ani v sobotu.

Druhý pokus evakuovať Mariupol zlyhal, Rusko údajne stále útočí
Muž beží po nemocnici so svojím mŕtvym synom v náručí v Mariupole. Foto: TASR/AP

Druhý pokus evakuovať civilistov z obliehaného Mariupolu zlyhal, pretože ruská armáda údajne nedodržala dohodnuté prímerie a toto ukrajinské mesto stále ostreľuje. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa ukrajinského ministerstva vnútra Antona Geraščenka.

Plánované evakuácie civilného obyvateľstva cez dohodnuté humanitárne koridory nie sú momentálne možné v dôsledku ruských útokov, napísal Geraščenko prostredníctvom aplikácie Telegram.

Mariupol je obkľúčený ruskými jednotkami

O prerušení evakuácie informoval aj Červený kríž. Práve ten mal pomôcť s evakuáciou a viesť konvoj autobusov i áut s civilistami po vopred dohodnutej trase do Záporožia.

Podľa predstaviteľa separatistickej samozvanej Doneckej ľudovej republiky však dohodnuté prímerie porušujú ukrajinské bezpečnostné zložky, informovala medzičasom stanica Sky News s odvolaním sa na ruskú agentúru Interfax.

Ukrajinské prístavné mesto Mariupol, momentálne obkľúčené ruskými jednotkami, v nedeľu oznámilo, že sa znovu pokúsi o evakuáciu svojho civilného obyvateľstva, keďže predošlý podobný sobotný pokus sa v dôsledku porušenia prímeria nepodaril.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet