Na hlavný obsah

Hekerská skupina Anonymous vyzvala Rusov, aby sa vzbúrili a zosadili Putina

Na nedeľu zvolal ďalší protest aj Navaľnyj.

Hekerská skupina Anonymous vyzvala Rusov, aby sa vzbúrili a zosadili Putina
Ilustračná snímka. Foto: pixabay.com

Hackerská skupina Anonymous, ktorá podnikla v súvislosti s inváziou na Ukrajinu niekoľko kybernetických útokov na ruské médiá a úrady, teraz zverejnila odkaz určený Rusom. Vyzvala ich v ňom, aby sa vzopreli prezidentovi Vladimirovi Putinovi a zosadili ho.

„Chytili vás do propagandistickej siete a z obáv, načo by ste mohli prísť, sa vás snažia držať stranou medzinárodného dialógu. Režim Vladimira Putina inváziou na Ukrajinu pácha vojnové zločiny, ktoré vyvolali masívnu utečeneckú krízu a pripravili o život nespočetné množstvo ľudí,“ uvádza sa v odkaze.

Rusi podľa prepisu môžu zabrániť blížiacemu sa ekonomickému kolapsu jedine akciami, na ktorých budú vyjadrovať odpor k vojne a Putinovmu režimu.

„Putin ruský národ obetoval. Najpokojnejší spôsob, ktorým sa dá tento konflikt zastaviť, je pozdvihnutie sa Rusov proti Putinovi a jeho odstránenie od moci,“ súdia autori odkazu.

Na nedeľu (13. 3.) zvolal väznený oponent Kremľa Alexej Navaľnyj ďalší protest Rusov proti vojne. Putina vo svojej piatkovej (11. 3.) výzve označil za šialeného maniaka. Najrýchlejšie ho podľa neho môžu zastaviť Rusi, keď sa postavia proti vojne. „Ste chrbticou hnutia proti vojne a smrti,“ uviedol Navaľnyj.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet