Na hlavný obsah

Putin je v lepšej kondícii, než kedykoľvek predtým, vyhlásil Lukašenko

Podľa neho je na vrchole síl.

Putin je v lepšej kondícii, než kedykoľvek predtým, vyhlásil Lukašenko
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko odmietol špekulácie naznačujúce, že šéf Kremľa Vladimir Putin už nie je na vrchole svojich síl.

Putina naopak Lukašenko označil za fyzicky aj duševne zdravého, pričom dodal, že ruský líder je „v lepšej kondícii ako kedykoľvek predtým“

Lukašenko, ktorý je Putinovým blízkym spojencom, sa takto vyjadril v sobotňajšom (19. 3.) rozhovore pre japonskú televíznu stanicu TBS.

Lukašenko povedal, že s Putinom sa nestretávajú iba „ako hlavy štátov“, ale udržujú vzájomné priateľské vzťahy. Uviedol tiež, že „do takej miery, ako je to možné“ vie o všetkých Putinových záležitostiach, „súkromných aj štátnych“.

Agentúra Reuters pripomína, že Rusko využilo aj územie Bieloruska na to, aby odtiaľ jeho vojaci začali inváziu na Ukrajinu. Západní lídri odvtedy už viackrát naznačili, že Putin sa prepočítal, čo sa týka napadnutia Ukrajiny.

Ruské sily tam totiž utrpeli ťažké straty a napriek svojej značnej prevahe, sa ich postup už takmer zastavil, uvádza Reuters.

Západ hovorí o iracionalite a paranoji

Britský premiér Boris Johnson označil Putinovo počínanie za „iracionálne“, zatiaľ čo holandský premiér Mark Rutte sa o 69-ročnom ruskom prezidentovi vyjadril ako o „úplne paranoidnom“.

Lukašenko však odmietol všetky obdobné tvrdenia odmietol. „Západ a tiež vy, by ste si mali vyhodiť túto hlúposť, tento nezmysel, zo svojich hláv,“ povedal počas rozhovoru japonskému novinárovi.

„Putin je absolútne fit, je v lepšej kondícii, ako kedykoľvek predtým. Toto je duševne a fyzicky úplne zdravý človek, je to športovec,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet