Na hlavný obsah

Rusov a Bielorusov nahradia na hokejových MS 2022 Rakúšania a Francúzi

Slováci si zahrajú proti Francúzom.

Rusov a Bielorusov nahradia na hokejových MS 2022 Rakúšania a Francúzi
Na snímke hokejisti Francúzska počas MS 2019. Foto: TASR

Francúzsko a Rakúsko si zahrajú na tohtoročných MS v hokeji vo Fínsku. Na šampionáte nahradia Rusko a Bielorusko, ktoré Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vylúčila po vojenskej invázii na Ukrajinu. Francúzi tak budú v helsinskej A-skupine súperom slovenských hokejistov.

Rakúsko nahradí Bielorusko v základnej B-skupine  v Tampere. Zápasový program sa podľa piatkového rozhodnutia Rady IIHF nezmení, takže Francúzi budú 13. mája prvým súperom Slovenska na MS.

Ďalšími účastníkmi A-skupiny sú Kanada, Nemecko, Švajčiarsko, Dánsko, Kazachstan a Taliansko.

V B-skupine sa predstavia Fínsko, USA, Švédsko, Česko, Lotyšsko, Nórsko, Veľká Británia a Rakúsko. Posledný tím z oboch skupín zostúpi do nižšej divízie.

Ďalšie zmeny

Rada IIHF menila po vylúčení Ruska a Bieloruska aj zloženie ďalších šampionátov. Slovenské hokejistky do 18 rokov posunula vyššie na tohtoročné elitné MS namiesto Ruska.

Šampionát by sa mal uskutočniť v júni v USA, mladé Slovenky budú hrať v A-skupine s domácim tímom, Kanadou a Fínskom. Pôvodne mali štartovať v A-skupine I. divízie MS v maďarskom Győri. Presný termín a dejiská šampionátu v USA ešte nie sú známe.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport