Na hlavný obsah

Slovenský rezort diplomacie povzbudzuje barbarov, tvrdí Zacharovová

Reagovala na tvrdenie ministerstva k pomaľovaniu Slavína.

Slovenský rezort diplomacie povzbudzuje barbarov, tvrdí Zacharovová
Na snímke pomaľovaný vojenský pamätník Slavín. Foto: Polícia SR - Facebook

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová v pondelok (14. 3.) uviedla, že Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR „povzbudzuje barbarov“, ktorí sa „smejú nad hrobmi padlých“ vojakov. Reagovala tak na vyhlásenie MZVEZ SR v súvislosti s pomaľovaním vojenského pamätníka Slavín v Bratislave farbami ukrajinskej vlajky.

Komentár Zacharovovej bol zverejnený na oficiálnej webovej stránke ruského ministerstva zahraničných vecí. „Tvrdenie slovenského rezortu diplomacie o tom, že slovenskí občania takýmto činom vyzývajú Rusko, aby ‚skončilo nezmyselnú vojnu‘, povzbudzuje barbarov, ktorí sa smejú nad hrobmi padlých,“ uviedla Zacharovová.

Marija Zacharovova
Na snímke hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.Foto: TASR/AP
Foto: TASR/AP

„Ospravedlňovanie znesvätenia pamätníkov a hrobov je zradou svojich vlastných krajanov, ktorí bránili česť krajiny a národa počas Slovenského národné povstania a postavili sa proti útlaku ‚tretej ríše‘,“ pokračuje oficiálna predstaviteľka ruského rezortu diplomacie.

Výzva na ukončenie vojny

Zacharovavá takto reagovala na vyhlásenie MZVEZ SR z 3. marca, v ktorom slovenský rezort diplomacie uviedol, že pomaľovanie pamätníka je výzvou Slovákov, aby Rusko skončilo „nezmyselnú vojnu“.

Slovenský rezort diplomacie tak reagoval aj na Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, ktoré tvrdilo, že došlo k znesväteniu tohto vojenského pamätníka.

MZVEZ SR vtedy požiadalo ruské veľvyslanectvo v Bratislave, aby videlo realitu. „A tou je obrovská občianska solidarita s Ukrajinou, ktorú bezdôvodne napadla Ruská federácia a okrem porušenia medzinárodného práva tak pošliapava aj pamiatku Ukrajincov, ktorí bok po boku s Rusmi bojovali za slobodu v roku 1945“, uviedol komunikačný odbor MZVEZ SR.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko