Na hlavný obsah

Ukrajinci nemusia hlásiť ukoristené ruské tanky k zdaneniu

Vojnová korisť nepodlieha bežným pravidlám.

Ruské tanky a ďalšie vybavenie zhabané ukrajinskými občanmi pri súčasnom vojenskom konflikte netreba hlásiť k zdaneniu. Obyvateľov východoeurópskeho štátu, ktorý čelí útoku ruských vojsk, o tom v stredu (2. 3.) uistil ukrajinský Národný úrad pre prevenciu korupcie, píše agentúra Interfax-Ukrajina.

„Zmocnili ste sa ruského tanku, obrneného transportéra a bojíte sa, ako to ohlásite? Zachovajte pokoj a ďalej chráňte svoju vlasť! Zhabané ruské tanky a ďalšie vybavenie nemusíte priznať k zdaneniu, pretože ich hodnota nepresahuje stonásobok životného minima,“ napísal tlačový odbor úradu.

V prípade, že sa Ukrajinci zmocnia ruského vybavenia, odpadá im aj povinnosť nahlásiť majetkové zmeny do desiatich dní, dodal úrad.

Vojnová korisť nepodlieha bežným pravidlám, pretože ju nemožno získať cez bežnú transakciu, ale len v súvislosti s ruskou agresiou „proti nezávislej a zvrchovanej“ Ukrajine, píše sa vo vyhlásení.

„Vďaka odvahe a víťazstvám obrancov Ukrajiny sa k vám armádne vybavenie nepriateľa dostane už zničené a vyradené z činnosti, čo znemožňuje jeho ohodnotenie v súlade s právom,“ doplnil protikorupčný úrad.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet