Na hlavný obsah

V Košiciach končí krajská očkovacia služba aj očkovací autobus

Navštívi ešte Rožňavu, Trebišov a Dobšinú.

V Košiciach končí krajská očkovacia služba aj očkovací autobus
Očkovací autobus Košického kraja. Foto: TASR

Košický samosprávny kraj (KSK) tento týždeň ukončuje činnosť výjazdovej očkovacej služby. Spolu s ňou končí prevádzku aj očkovací autobus. Obyvatelia, ktorí sa chcú dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, môžu naďalej využiť služby krajského veľkokapacitného očkovacieho centra v Košiciach. Informovala o tom v pondelok (28. 3.) hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

Očkovacie centrum na Ostrovského 1 ostáva v prevádzke jeden deň v týždni. Očkovať sa tam bude vždy v piatok popoludní, a to všetkými aktuálne dostupnými vakcínami.

Výjazdová očkovacia služba bude v prevádzke do štvrtka (31. 3.), kraj ju spustil vlani koncom apríla. „Prostredníctvom očkovacieho autobusu aj zdravotníkov, ktorí očkovali v kultúrnych domoch, obchodných centrách či staniciach, sme podali takmer 92 100 vakcín. Zdravotníci očkovali aj ľudí v ich domácnostiach, navštívili takmer každú obec v našom kraji,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Krajský očkovací autobus navštívi ešte Rožňavu, Trebišov a Dobšinú. Svoju cestu ukončí v Kráľovskom Chlmci. V obciach a mestách začal očkovať vlani začiatkom júna, kraju ho poskytol zmluvný autobusový dopravca.

Pred spustením do prevádzky ho špeciálne upravili pre potreby očkovania. Ambulancia na kolesách mala kompletné materiálno-technické vybavenie. Za necelých desať mesiacov autobus najazdil takmer 33.000 kilometrov.

KSK už podal takmer 473 360 vakcín proti ochoreniu COVID-19, počas uplynulého týždňa sa dalo zaočkovať 68 ľudí.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny