Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád v Kazani budú bez slovenských športovcov

Predsedníctvo sa na tom zhodlo jednohlasne.

Špeciálne olympiády Slovensko nevyšlú svoj tím športovcov s intelektuálnym znevýhodnením na Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád, ktoré by sa mali konať v januári 2023 v ruskej Kazani. Informovali o tom v stredu (2. 3.) na facebooku.

Predsedníctvo špeciálnych olympiád, ktoré nesie plnú zodpovednosť za slovenských športovcov s intelektuálnym znevýhodnením, o tom rozhodlo na svojom zasadnutí v utorok 1. marca.

,,Pre útok Ruska na Ukrajinu a pokračujúcu vojnu na Ukrajine nevyšleme slovenských reprezentantov na žiadne športové podujatie Špeciálnych olympiád organizované na území Ruska. Predsedníctvo sa na tomto stanovisku zhodlo jednohlasne,” uviedla prezidentka Špeciálnych olympiád Slovensko Dominika Nestarcová.

,,Nechceme a nemôžeme vyslať športovcov Špeciálnych olympiád Slovensko do krajiny, kde nevieme zaručiť ich bezpečnosť. Nechceme a nemôžeme vyslať športovcov s intelektuálnym znevýhodnením do krajiny, ktorej činy a konanie sú neprijateľné, hrôzostrašné a ktoré nemajú nič spoločné s fair-play, inklúziou a ĽUDSKOSŤOU,“ zdôraznila národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko a predsedníčka výkonného výboru Special Olympics Europe Euroasia Eva Gažová.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport