Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Advokáta Mareka Paru prepustili. Budú ho stíhať na slobode

Rozsudok nie je právoplatný.

Advokáta Mareka Paru prepustili. Budú ho stíhať na slobode
Na snímke advokát Marek Para. Foto: TASR

Obvineného advokáta Mareka Paru prepustili zo zadržania na slobodu. V nedeľu (24. 4.) ráno o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku.

Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. Potvrdil to obhajca obvineného Michal Mandzák.

Prokurátor žiadal pre neho kolúznu väzbu. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených, či mariť vyšetrovanie.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS sa stotožnil s návrhom prokurátora, že obvinený Mgr. M. P. je dôvodne podozrivý zo stíhaného zločinu, ale nestotožnil sa s prokurátorom v tom, že u obvineného v súčasnom štádiu konania existuje dôvod kolúznej väzby,“ priblížila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Para: Ide o osobný spor

„Rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie považujem za správne a zákonné,“ povedal obhajca. Sudca podľa neho odôvodnil prepustenie Mareka Paru na slobodu tým, že všetkých dôležitých svedkov už vypočuli po začatí trestného stíhania.

„Obvinenie vnímam ako účelové,“ vyhlásil Marek Para. Ide podľa neho o osobný spor medzi ním a inou osobou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko