Na hlavný obsah

Kandidátom na primátora Košíc bude Miloslav Klíma z hokejového klubu

Na magistráte pôsobil aj pod bývalým vedením mesta.

Kandidátom na primátora Košíc bude Miloslav Klíma z hokejového klubu
Uprostred kandidát na post primátora Košíc Miloslav Klíma. Foto: TASR

O post primátora Košíc sa bude v tohtoročných jesenných komunálnych voľbách uchádzať aj výkonný riaditeľ hokejového klubu HC Košice Miloslav Klíma.

Kandidovať chce ako nezávislý. Oznámil to na štvrtkovej (7. 4.) tlačovej konferencii. Klímov protikandidát vo voľbách zatiaľ nie je verejnosti známy, okrem neho kandidatúru ešte nikto ďalší neohlásil.

Klíma sa rozhodol kandidovať z dôvodu nespokojnosti so súčasným vedením mesta, ktoré kritizuje. Podľa jeho slov nesplnilo svoje sľuby. „Vyzývam primátora Košíc Jaroslava Polačeka na volebný súboj. Nekandidujem proti nikomu inému, iba proti nemu. Ostatní kandidáti nie sú mojimi súpermi,“ povedal s tým, že si praje, aby sa Košice rozvíjali rýchlejšie a napredovali.

Štyri piliere politiky

Základom jeho volebného programu budú štyri piliere. Má ísť o oživenie ekonomiky mesta a zamestnanosť v ňom podporou firiem, živnostníkov, malých a stredných podnikateľov.

Ale aj o aktívnu podporu a rozvoj dopravy a dopravnej infraštruktúry, stimulovanie rozvoja cestovného ruchu, športu a kultúry a tiež vytváranie efektívnych programov na realizáciu sociálnych politík mesta, čo ozrejmil ako podporu mladých ľudí, seniorov a zdravotne znevýhodnených občanov.

Po inšpirácii z iných miest chce vstúpiť do komunálnej politiky vytvorením TeamuKlíma. „Budú v ňom moji podporovatelia. TeamKlíma je a bude otvorený pre všetkých obyvateľov nášho mesta,“ povedal s tým, že postupne predstaví aj kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.

Napriek tomu, že bude nezávislým kandidátom, podporu politických strán, s výnimkou tých extrémistických, nevylučuje. „Ak môj program osloví nejakú stranu, budem otvorený rozhovorom. S viacerými parlamentnými aj mimoparlamentnými už prebehli,“ povedal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny