Na hlavný obsah

Makó a Beňa nepôjdu do väzby, rozhodol súd

Zostávajú stíhaní na slobode

Makó a Beňa nepôjdu do väzby, rozhodol súd
Na snímke bývalý námestník riaditeľa SIS Boris B. na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici 27. mája 2021. Foto: TASR

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó a bývalý námestník Slovenskej informačnej služby (SIS) Boris Beňa zostávajú stíhaní na slobode. V utorok (12. 4.) o tom rozhodol Krajský súd (KS) v Bratislave.

Súd zamietol sťažnosť prokurátora proti minulotýždňovému rozhodnutiu Okresného súdu Bratislava III ako nedôvodnú. Dôvodom je skutočnosť, že nemožno viesť v jednej veci dve paralelné konania.

Predseda senátu KS v Bratislave Peter Šamko v utorok (12. 4.) zdôraznil, že predpokladom dôvodnosti vzneseného obvinenia je správny procesný postup, ktorý mu predchádza.

„O tej istej veci, o tom istom skutku, by sa malo viesť primárne iba jedno trestné konanie,“ podotkol. Senát preto nehodnotil ani to, či sú výpovede obvinených pravdivé alebo nepravdivé. Podľa predsedu senátu je to vecou pôvodného konania.

„Pri návrhu na väzbu môžeme povedať len svoj názor. Tu je názor taký, že sme sa nemohli dostať ani k hodnoteniu dôvodnosti obvinenia, pretože nám prekáža to, čo mu procesne predchádzalo,“ zdôvodnil sudca.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko