Na hlavný obsah

Pri pakistanskom nálete v Afganistane zomrelo vyše 40 civilistov, tvrdí Taliban

Lietadlá bombardovali štyri dediny.

Pri pakistanskom nálete v Afganistane zomrelo vyše 40 civilistov, tvrdí Taliban
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Najmenej 46 civilistov vrátane detí zahynulo a ďalších 20 ľudí utrpelo zranenia v noci na sobotu (16. 4.) pri náletoch pakistanských vzdušných síl a raketových útokoch v provinciách Chóst a Kunár na východe Afganistanu. Informovali o tom agentúra DPA a televízia TOLOnews.

Miestny predstaviteľ Talibanu pre DPA uviedol, že lietadlá bombardovali štyri dediny v okrese ležiacom na juhu provincie Chóst. O život prišlo najmenej 40 ľudí vrátane piatich detí.

Obeťami náletov sú členovia troch rodín, ktorí prišli pred niekoľkými rokmi zo susedného pakistanského regiónu Severný Vaziristan po vojenskej operácii.

Jeden zo svedkov útokov citovaný TOLOnews uviedol, že bombardovanie sa začalo o tretej hodine ráno miestneho času. Podľa úradov provincie Kunar sa jeden z okresov stal cieľom pakistanského raketového útoku, pri ktorom zahynulo najmenej šesť ľudí.

Afganské ministerstvo zahraničných vecí si po útokoch predvolalo pakistanského veľvyslanca, ktorému tlmočilo svoj protest.

Útoky pakistanských síl v provinciách Kunar a Chóst odsúdil na twitteri aj bývalý afganský prezident Hamíd Karzaj, podľa ktorého ide o porušenie suverenity Afganistanu i medzinárodných noriem a zločin proti ľudskosti.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet