Na hlavný obsah

Putin vraj stratil záujem o mierové rozhovory a chce veľké víťazstvo

Svoj postoj pritvrdil po potopení ruskej bojovej lode Moskva.

Putin vraj stratil záujem o mierové rozhovory a chce veľké víťazstvo
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: TASR/AP

Ruský prezident Vladimir Putin už nemá záujem o diplomatické kroky zamerané na vyriešenie konfliktu na Ukrajine a namiesto toho chce dobyť čo najviac ukrajinského územia.

Túto správu priniesol v nedeľu britský denník The Financial Times (FT), na ktorý sa odvolal portál spravodajskej stanice Sky News.

Traja ľudia informovaní o situácii okolo rozhovorov s ruským prezidentom denníku FT povedali, že Putin minulý mesiac vážne uvažoval nad mierovou dohodu s Ukrajinou.

Uviedli však, že Putin teraz nevidí žiadne možné riešenie prostredníctvom diplomatických rokovaní a je presvedčený, že sú v „slepej uličke“.

Putin chce veľké víťazstvo

Jedna osoba informovaná o rozhovoroch povedala: „Putin úprimne verí tým nezmyslom, ktoré počuje v (ruskej) televízii, a chce veľké víťazstvo.“

Svoj postoj pritvrdil po potopení ruskej bojovej lode Moskva, k čomu sa prihlásila Ukrajina. Oznámila, že ruský krížnik Moskva zasiahla raketami Neptun.

Zdroj dodal: „Putin bol proti podpísaniu čohokoľvek. Po potopení Moskvy nepôsobí ako víťaz, pretože to bolo ponižujúce.“

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet