Na hlavný obsah

Z únosu Madeleine McCannovej je oficiálne podozrivý nemecký pedofil

Dievčatko zmizlo pred 15 rokmi.

Z únosu Madeleine McCannovej je oficiálne podozrivý nemecký pedofil
Kate McCannová, matka zmiznutého britského dievčatka Madeleine McCannovej, drží fotografie svojej dcéry. Foto: TASR/AP

Nemeckého pedofila vyhlásili za oficiálne podozrivého v prípade zmiznutia britského dievčatka Madeleine McCannovej, ku ktorému došlo pred 15 rokmi v Portugalsku. Oznámila to vo štvrtok (21. 4.) portugalská prokuratúra. Informovala o tom agentúra AFP.

Madeleine zmizla z dovolenkového apartmánu svojich rodičov v portugalskom letovisku Praia da Luz 3. mája 2007. Stalo sa tak len niekoľko dní pred jej štvrtými narodeninami. Prípad vyvolal mediálne šialenstvo a bezprecedentnú medzinárodnú honbu na páchateľa.

Na archívnej snímke z marca 2007 britské dievčatko Madeleine McCannová. ZDROJ: TASR/AP

Prokuratúra v portugalskom meste Portimao spresnila, že podozrivý muž, ktorého identitu nezverejnili, bol za oficiálne podozrivého v tomto prípade vyhlásený už v stredu (20. 4.).

Médiá uviedli, že ide o pedofila identifikovaného ako Christian B., ktorý v rokoch 1995–2007 žil v portugalskej provincii Algarve. Práve v oblasti, kde Madeleine uniesli, sa v tom čase živil pochybnými aktivitami vrátane vlámaní do hotelových izieb či apartmánov.

Doposiaľ voči nemu neboli vznesené oficiálne obvinenia

Nemecká polícia v roku 2020 odhalila, že v prípade muža ide o pedofila a sexuálneho delikventa, ktorý už bol v Nemecku za mrežami za znásilnenie v letovisku Praia de Luz v roku 2005.

Na kombosnímke zľava britské dievčatko Madeleine McCannová a Nemec podozrivý z jej únosu.
Na kombosnímke zľava britské dievčatko Madeleine McCannová a Nemec podozrivý z jej únosu. ZDROJ: TASR/AP/RTVSFoto: TASR/AP/RTVS
Foto: TASR/AP/RTVS

Polícia v Nemecku sa domnieva, že Madeleine zabil práve on, píše AFP. Doposiaľ voči nemu neboli vznesené oficiálne obvinenia.

Madeleinino telo sa ani napriek rozsiahlemu vyšetrovaniu, ktoré viedla britská i portugalská polícia, nikdy nenašlo. Polícia v Portugalsku prípad v roku 2008 najprv uzavrela.

O päť rokov neskôr ho však opätovne otvorila, „keď vyšli najavo nové informácie,“ uviedla pre AFP portugalská prokuratúra. Odvtedy prebieha vyšetrovanie v spolupráci s britskými aj nemeckými úradmi.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet