Na hlavný obsah

Zo švédskej lode v Gabčíkove unikli ropné látky

Situácia je stabilizovaná.

Zo švédskej osobnej lode CEZANNE unikli pri vodnom diele Gabčíkovo ropné látky. Dispečeri vodného diela na hladine spozorovali v stredu (27. 4.) približne o 14.00 h. olejové škvrny.

Loď aktuálne kotví v plavebnej komore, plavba cez oblasť je momentálne pozastavená. Informoval o tom Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) na sociálnej sieti.

„Vodohospodári z dispečingu bezprostredne začali postup v zmysle havarijného plánu a upovedomili príslušné okresné úrady, Slovenskú inšpekciu životného prostredia, Dopravný úrad a záchranné zložky,“ povedal Bocák.

Hasiči aktuálne zasahujú v snahe eliminovať dosahy na životné prostredie, zisťuje sa rozsah škôd a návrh opatrení, ktoré sú v kompetencii inšpekcie a Dopravného úradu. SVP a Vodohospodárska výstavba budú podľa vodohospodárskeho podniku pri krízovej situácii naďalej spolupracovať.

Ministerstvo životného prostredia (MŽP) informovalo, že situácia je aktuálne stabilizovaná. „Prioritou všetkých zasahujúcich zložiek je snaha zabrániť negatívnym dosahom na životné prostredia,“ uviedol rezort životného prostredia.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny