Na hlavný obsah

Hokejistov Nitry v budúcej sezóne už nepovedie Antonín Stavjaňa

Po prehratom finále odhodil medailu do publika.

Hokejistov Nitry v budúcej sezóne už nepovedie Antonín Stavjaňa
Na snímke tréner HK Nitra Antonín Stavjaňa. Foto: TASR

Antonín Stavjaňa skončil na striedačke Nitry. Český tréner priviedol hokejistov spod Zobora k strieborným medailám v sezóne 2021/2022, tú svoju hodil po dekorovaní do publika. Bola to už jeho ôsma medaila s Nitrou, no ďalšiu zatiaľ nepridá.

Stavjaňa priznal koniec ihneď po nedeľnom šiestom finálovom zápase, v ktorom Nitra doma podľahla Slovanu 2:5, Bratislavčania po tomto triumfe oslávili majstrovský titul. „Moja zmluva vypršala,“ uviedol tréner a na otázku, či bude na striedačke Nitry aj v budúcej sezóne odpovedal: „Momentálne nie.“

Vzápätí prezradil aj príčiny svojho rozhodnutia. „Má to viac rovín. Mali sme s manželkou víkendové manželstvo. Ďalšia rovina je, že som trochu vyhorený a opotrebovaný. Predsa len, s dvoma pauzami som v Nitre 10 rokov, človek potrebuje aj nový impulz. Je to dlhodobý vzťah, ktorý v určitom období prinesie aj negatíva.“

Rozlúčka s klubom mala striebornú pečať, s týmto výsledkom pred sezónou pod Zoborom možno ani nerátali. „Máte pravdu,“ priznal Stavjaňa a pomenoval najsilnejšie zbrane tímu v sezóne.

„Myslím si, že brankári obstáli, mali dôležité úseky a dobre sa doplňovali. V obrane boli držiaky ako Mezei a Švarný, Nemec vyrástol na výborného obrancu, dobre hral Raskob. V útoku žiaril Buček, body ktoré robil, to sa nedá robiť každú sezónu. Každý ťahal istú časť sezóny, napríklad Holešinský, či Krivošík. Vždy niekto potiahol,“ povedal český tréner.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport