Na hlavný obsah

Korčok víta žiadosť amerických kongresmanov, aby Meta riešila dezinformácie na Slovensku

Tvrdí, že táto aktivita vyšla zo slovenskej strany.

Korčok víta žiadosť amerických kongresmanov, aby Meta riešila dezinformácie na Slovensku
Logo facebooku na mobile. Foto: TASR/AP

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) víta krok amerických kongresmanov, ktorí v otvorenom liste žiadajú spoločnosť Meta, aby riešila proruské dezinformácie na Slovensku. Korčok si myslí, že odozva sociálnej siete facebook na manipuláciu verejnej mienky na Slovensku nie je adekvátna.

Korčok tvrdí, že táto aktivita vyšla zo slovenskej strany. Dodal, že o téme hovoril s kongresmanmi minister Jaroslav Naď (OĽANO) a zdôraznil pred nimi veľký význam sociálnych sietí, cez ktoré sa šíria dezinformácie. Vplyv kongresmanov je podľa Korčoka veľký.

Nielen konšpiračná scéna, ale aj mnohí politickí predstavitelia si podľa Korčoka urobili zo sociálnych sietí svoju politickú živnosť.

„Dlhodobo je témou aj to, že keď sú požiadavky na to, aby reagovala napríklad sociálna sieť facebook a nestala sa priestorom šírenia dezinformácií, ktoré evidentne manipulujú verejnú mienku, tak odozva zo strany tejto sociálnej siete v prípade SR podľa nás nie je adekvátna,“ priblížil s tým, že na to poukázal minister obrany Naď v rozhovore s kongresmanmi.

Facebook je v súčasnosti nástrojom ruského prezidenta Vladimira Putina a táto sociálna sieť sa stáva zbraňou informačnej vojny. Spoločnosť Meta pritom nerobí dosť na to, aby tento fenomén zastavila. Uviedol to americký kongresman Patrick Maloney, ktorý je jedným zo signatárov otvoreného listu, v ktorom americkí zákonodarcovia žiadajú spoločnosť Meta, aby riešila proruské dezinformácie na Slovensku.

Krok ocenil aj premiér

Premiér Eduard Heger (OĽANO) takisto ocenil list amerických zákonodarcov, v ktorom požiadali spoločnosť Meta, aby riešila proruské dezinformácie na Slovensku. Na sociálnej sieti im poďakoval za pomoc.

„Hovorím o ruskej propagande a jej nosičoch dezinformačnej scény, ktorá rozleptáva súdržnosť spoločnosti, navádza ľudí k nesprávnym záverom, falošným hodnotám, vzbudzuje v nich nenávisť, ale aj zbavuje schopnosti rozoznávať spojencov od nepriateľov,“ napísal Heger.

„Preto veľmi oceňujem, že členovia výboru Snemovne reprezentantov pre tajné služby sa osobne zasadzujú, aby sociálna sieť facebook okamžite zabezpečila, že všetky prorurské dezinformácie budú rýchlo vyhodnotené, overené faktami a označené, zaradené alebo odstránené v súlade s verejnými prísľubmi na deklarovanými politikami facebooku,“ dodal.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko