Na hlavný obsah

Lunter predstavil základné tézy svojho volebného programu

Ich obsah chce konzultovať s verejnosťou.

Lunter predstavil základné tézy svojho volebného programu
Podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja a kandidát na jeho predsedu Ondrej Lunter. Foto: TASR

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter (nezávislý) chce viesť o svojich programových prioritách v najbližších týždňoch verejnú diskusiu.

Vo štvrtok (19. 5.) predstavil hlavné tézy svojho programu i zoznam kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva, ktorí sa spojili do koalície pod názvom Srdcom v kraji.

Lunter predstavil šesť základných programových téz, s ktorými plánuje ísť do jesenných komunálnych volieb:

Uviedol tiež, že pri tvorbe programu nezačína od nuly, ale vychádza z toho, čo v rámci BBSK dosiahlo jeho súčasné vedenie, v ktorom figuruje ako podpredseda. Predvolebné obdobie chce Lunter využiť na diskusiu o obsahu krajskej politiky.

„Od budúceho týždňa až do začiatku leta predstavím každý týždeň jednu programovú prioritu a dám ju obyvateľom kraja k dispozícii, aby sa zapojili do diskusie a tento program pripomienkovali. Následne počas leta vyhodnotím všetky pripomienky a na začiatku septembra predstavím záväzný a definitívny program,“ vysvetlil kandidát na predsedu BBSK.

Krajská koalícia

Lunter vo štvrtok predstavil aj združenie kandidátov do krajského zastupiteľstva, ktorí sa spojili do politickej koalície pod názvom Srdcom v kraji.

Tvorí ju 45 kandidátov na poslancov BBSK z politických strán SaS, KDH, PS, Spolu a OKS i nezávislí kandidáti. V prípade, že sa dostanú do krajského zastupiteľstva, vytvoria v ňom spoločný klub.

„Ide o kandidátov, s ktorými budem mať spoločný politický program, ktorým dôverujem a s ktorými nás spájajú ľudské i politické hodnoty,“ uviedol Lunter. Medzi kandidátmi sú viacerí súčasní primátori a starostovia i krajskí poslanci.

Ondrej Lunter svoju kandidatúru oznámil v druhej polovici februára, súčasný predseda BBSK Ján Lunter sa o funkciu druhýkrát uchádzať nebude. Luntera v kandidatúre podporili strany SaS, Hlas-SD, KDH, PS, Spolu, OKS aj Aliancia. Spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS a Republika Lunter vylúčil.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny