MS 2022: Taliani stále čakajú na body, s Dánskom prehrali o gól

Dáni si pripísali druhú výhru.

Taliansky hokejista Alex Petan sa teší z gólu proti Dánsku. Foto: TASR/AP

Talianski hokejisti stále čakajú na prvý bodový zápis na MS 2022 vo Fínsku, v utorok (17. 5.) podľahli v A-skupine Dánsku tesne 1:2. Tím z Jutského polostrova má teda v tabuľke 6 bodov, keď v prvom zápase zdemoloval Kazachstan 9:1 a v druhom prehral so Švajčiarskom 0:6.

Taliansko doteraz okrem utorkovej prehry 1:2 s Dánskom zaknihovalo prehry s Kanadou 1:6 a so Švajčiarskom 2:5. Najbližší zápas budú hrať v stredu (18. 5.) o 15.20 h. s Francúzskom. Na Dánov čaká stretnutie s Nemeckom, ktoré sa bude hrať vo štvrtok (19. 5.) od 15.20 h.

Dáni, ktorí mali počas celého zápasu streleckú prevahu, viedli po prvej tretine 1:0 zásluhou gólu Ehlersa. Taliansko vyrovnalo na konci druhej tretiny, keď sa presadil Petan. O výhre tímu zo Škandinávie rozhodol na začiatku tretej tretiny Bau Hansen.