MS v hokeji 2022: Švajčiari si ľahko poradili s Dánmi, Švédi s druhým víťazstvom

Švajčiarsko sa najbližšie stretne s Kazachstanom.

Hokejisti Švajčiarska sa tešia po strelení šiesteho gólu do siete Dánska. Foto: TASR/AP

Švajčiarski hokejoví reprezentanti zvíťazili v nedeľňajšom (15. 5.) zápase „slovenskej“ A-skupiny majstrovstiev sveta 2022 vo Fínsku nad Dánskom jednoznačne 6:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, v ktorej strelili štyri góly.

Švajčiari sa najbližšie stretnú v utorok (17. 5.) o 19.20 h SELČ s Kazachstanom, Dánsko nastúpi o štyri hodiny skôr proti Taliansku.

Triumf Švédov

V súbežne hranom zápase hokejisti Švédska zvíťazili nad Českom 5:3 v zápase základnej B-skupiny.

Severania položili základ víťazstva v druhej tretine, v ktorej strelili v priebehu šiestich minút tri góly a dostali sa do vedenia 4:1. Česi majú po dvoch odohratých zápasoch 3 body za víťazstvo nad Veľkou Britániou, Švédi sú po dvoch víťazstvách zatiaľ stopercentní.

Pri všetkých troch góloch Česka asistoval Roman Červenka, ktorý má po dvoch zápasoch na konte už 6 bodov za asistencie.

Jedným z dvojice čiarových rozhodcov bol Slovák Šimon Synek, ktorý doplnil trojicu zámorských arbitrov. Česi nastúpia na ďalší zápas v utorok (17. 5.) od 15.20 h proti Rakúsku, Švédi budú hrať v rovnaký deň o 19.20 h s Veľkou Britániou.