Na hlavný obsah

Polročné prázdniny budú od budúceho roka minulosťou

Podľa rezortu školstva sú problematické pre školy aj žiakov.

Polročné prázdniny budú od budúceho roka minulosťou
Ilustračná snímka - výučba na škole. Foto: RTVS

Polročné prázdniny, ktoré sú predelom medzi prvým a druhým polrokom na základných a stredných školách a trvajú jeden deň, sa od nasledujúceho školského roka 2022/2023 zrušia.

Vyplýva to z novely vyhlášky rezortu školstva o podrobnostiach o organizácii školského roka na školách, ktorá v pondelok nadobudla účinnosť.

„Polročné prázdniny sa rušia najmä z dôvodu nadbytočnosti vzhľadom na to, že trvanie polročných prázdnin neprináša žiadne pozitívne vplyvy na žiakov v školách,“ uviedol rezort školstva.

Z aplikačnej praxe podľa ministerstva vyplýva, že polročné prázdniny nepostačujú na ich regeneráciu. Javia sa tiež ako problematické – či už pre zamestnancov škôl alebo zákonných zástupcov žiakov.

Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku žiadal stiahnuť návrh. Polročné prázdniny vnímajú školskí odborári ako súčasť školských prázdnin a nevideli praktický dôvod na zmenu zaužívaného stavu.

Podľa školského zákona ministerstvo školstva každoročne do 31. mája zverejní termíny školských prázdnin. A to v období školského vyučovania na svojom webovom sídle na tri po sebe nasledujúce školské roky.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko