Na hlavný obsah

Ruské sily zničili na Ukrajine už 570 zdravotníckych zariadení, uviedol Zelenskyj

Konanie nazval barbarstvom.

Ruské sily zničili na Ukrajine už 570 zdravotníckych zariadení, uviedol Zelenskyj
Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok (12. 5.) večer v pravidelnom videoprejave k národu vyhlásil, že ruské sily od začiatku vojenskej ofenzívy na Ukrajine poškodili 570 zdravotníckych zariadení. Pričom úplne zničili 101 nemocníc.

Toto konanie nazval barbarstvom a hlúposťou. Informovala o tom agentúra AP.

Zelenskyj tiež uviedol, že ruské sily vo štvrtok pri ostreľovaní Černihivskej oblasti na severe Ukrajiny zasiahli dve školy. Stanica Sky News predtým informovala, že tento útok v meste Novhorod-Siverskyj si vyžiadal tri obete na životoch.

„Samozrejme, ruský štát je v takom stave, že akékoľvek vzdelávanie mu len prekáža. Čo sa dá dosiahnuť ničením ukrajinských škôl?“ pýta sa. Všetkých ruských veliteľov, ktorí vydávajú takéto rozkazy, označil za chorých.

Rusko označil za porazené

Strategická porážka Ruska na Ukrajine je po už dva a pol mesiaca trvajúcej invázii podľa slov Zelenského zjavná. No Moskva nemá odvahu si to priznať, tvrdí. „Sú to zbabelci a snažia sa skryť pravdu za rakety, letecké útoky a delostrelecké ostreľovanie,“ povedal Zelenskyj na margo ruských inváznych síl.

„Preto je našou úlohou bojovať dovtedy, kým v tejto vojne nedosiahneme naše ciele: oslobodenie našej krajiny, našich ľudí a zaistenie našej bezpečnosti,“ zdôraznil ukrajinský líder.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet