Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová získala zlato na ME vo vodnom slalome

Zvíťazila spoločne s Taliankou Stefanie Hornovou.

Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová získala zlato na ME vo vodnom slalome
Na snímke slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Eliška Mintálová. Foto: TASR

Slovenská reprezentantka Eliška Mintálová triumfovala na ME vo vodnom slalome. Na domácom podujatí v Liptovskom Mikuláši zvíťazila spoločne s Taliankou Stefanie Hornovou, keď obe dosiahli navlas rovnaký čas – 107,24 s.

„Je zaujímavé, že sme skončili obe na prvom mieste. Hlavné je, že som predviedla dobrú jazdu. Chcela som doma podať čo najlepší výkon a som rada, že to dopadlo takto,“ uviedla Mintálová v mixzóne.

„Jazdu si veľmi nepamätám. Dostala som sa do tempa a viem len to, že som mohla zrýchliť na záverečnej bránke a získať nejaké stotinky navyše. Celkovo som však spokojná, išla som čisto, čo je pre mňa veľký úspech,“ dodala k svojmu výkonu čerstvá majsterka Európy.

Mintálová tak získala svoje prvé zlato na seniorskej úrovni. Na pódiu doplnila víťazky favoritka Mallory Franklinová z Veľkej Británie, ktorá zaostala o 3,05 sekundy a pripísala si dvojsekundový trest.

Víťazky predviedli bezchybné jazdy, pričom Mintálová mala výborné prvé dve časti trate. No Talianke, ktorá štartovala v úplnom závere, vyšiel tretí úsek.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko