Na hlavný obsah

Alexander Gálfy oznámil svoju štvrtú kandidatúru na post primátora Vysokých Tatier

V predošlých prípadoch neuspel.

Alexander Gálfy oznámil svoju štvrtú kandidatúru na post primátora Vysokých Tatier
Ilustračné foto - vhadzovanie volebného lístka do urny. Foto: TASR

Vo Vysokých Tatrách sa bude o post primátora mesta v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádzať Alexander Gálfy. Miestny podnikateľ v pondelok (6. 6.) v Starom Smokovci oficiálne oznámil svoje rozhodnutie. Od volieb v roku 2010 ide o jeho štvrtú kandidatúru za primátora. Do jesenných volieb pôjde ako nezávislý.

Gálfy predstavil svoj program v piatich bodoch, jednou z priorít je zastavenie úbytku obyvateľov. Ak by zvíťazil vo voľbách, chcel by v jednotlivých častiach mesta zriadiť vysunuté pracoviská mestského úradu a zaviesť nulovú daň z bytov pre obyvateľov mesta. Okrem toho by chcel nechať vybudovať mestské pobytové zariadenia a stacionáre pre seniorov.

Potrebné sú podľa neho aj finančne dostupné mestské nájomné byty, ale aj modernizácia školských zariadení a vybudovanie detských ihrísk a workout parkov vo všetkých mestských častiach a tiež riešenie problému s parkovaním.

Tatranec Gálfy zároveň predstavil svoj tím Pre Tatry, s ktorým pôjde do volieb. Ide o skupinu siedmich kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva.

Päťdesiatdeväťročný Gálfy, ktorý podniká v obchode a cestovnom ruchu, je prvým známym oficiálnym kandidátom na primátora v Tatrách. Na tento post už kandidoval aj v rokoch 2010, 2014 aj 2018. Počas ostatných volieb skončil na druhom mieste. Podporilo ho vtedy 445 voličov, čo predstavuje 21,6 % hlasov.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko