Colorado vybojovalo Stanleyho pohár, vo finále zdolalo Tampu 4:2 na zápasy

Prvýkrát triumfovalo v roku 1996.

Na snímke hráči Colorada pózujú so Stanleyho pohárom. Foto: twitter/NHL

Hokejisti Colorada Avalanche získali tretíkrát v histórii Stanleyho pohár.V šiestom dueli finále play off NHL zvíťazili v noci na pondelok (27. 6.) na ľade Tampy Bay Lightning 2:1 a v celej sérii triumfovali 4:2 na zápasy.V šiestom dueli finále play off NHL zvíťazili v noci na pondelok (27. 6.) na ľade Tampy Bay Lightning 2:1 a v celej sérii triumfovali 4:2 na zápasy.

Slovenský obranca Erik Černák po dvoch tituloch za sebou tentoraz s „bleskami“ na pohár nedosiahol, v záverečnom súboji sezóny odohral 19:41 min.

Vyslal dve strely na bránku, rozdal päť hitov, zblokoval jednu strelu súpera a pripísal si jeden mínusový bod. Tampa viedla v 6. finálovom zápase od 4. minúty zásluhou kapitána Stevena Stamkosa, no Colorado dokázalo skóre otočiť.

V 22. minúte vyrovnal Nathan MacKinnon a v 33. minúte strelil druhý gól „lavín“ Fín Artturi Lehkonen. Tím z Denveru tesný náskok ubránil a mohol sa tešiť z majstrovskej trofeje, svojej prvej od roku 2001.

Colorado všetky tri účasti vo finále premenilo na zisk pohára, prvýkrát triumfovalo v roku 1996.