Na hlavný obsah

Fico vyzval Hlas-SD na spoluprácu v komunálnych voľbách

Spolu vraj môžu zvíťaziť vo viacerých samosprávach.

Fico vyzval Hlas-SD na spoluprácu v komunálnych voľbách
Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD). Foto: TASR

Predseda strany Smer-SD Robert Fico v sobotu (25. 6.) v Košiciach vyzval predstaviteľov strany Hlas-SD na spoločnú spoluprácu v jesenných komunálnych voľbách. Môže to podľa neho prispieť k víťazstvu vo veľkej časti miest a obcí.

„Chcel by som povedať našim priateľom a kolegom v strane Hlas-SD, že pokiaľ budeme mať rozum a budeme sa vedieť dohodnúť na spoločnom postupe, tak Smer-SD a Hlas-SD môžu zvíťaziť v obrovskej časti miest, obcí a vyšších územných celkov na Slovensku. Smer-SD je pripravený na takúto spoluprácu,“ povedal Fico.

Smer-SD je podľa jeho slov zároveň pripravený robiť kompromisy a hľadať dohody. „Na jednej strane dajú priestor dobrým kandidátom strany Hlas-SD, ale, samozrejme, budeme robiť všetko preto, aby sme presadili aj našich kandidátov,“ doplnil Fico.

Ako povedal, ak nedôjde k spolupráci ľavicových síl, tak víťazom komunálnych volieb bude, žiaľ, pravica.

„Chcem vyzvať všetky politické strany, ktoré nechcú mať nič spoločné s marazmom, ktorý dnes predvádza vládna koalícia, aby sme sa dávali dohromady. Vôbec teraz nehrá dôležitú úlohu, či je strana na výslní, či má vysoké preferencie. Jednoducho musí to byť spolupráca politických síl,“ dodal Fico.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Slovensko