Na hlavný obsah

HC Slovan povedú Podkonický a Pardavý

Športovým riaditeľom bude Oto Haščák.

HC Slovan povedú Podkonický a Pardavý
Na snímke zľava tréneri Ján Pardavý a Andrej Podkonický. Foto: TASR

Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický. Obaja pôsobia aj ako asistenti hlavného trénera Craiga Ramsayho v slovenskej reprezentácii.

Klub okrem toho predstavil aj nové posily – Samuela Baroša, Liama Pecarara, Carla Ackereda, Tomáša Töröka a Jakuba Minárika.

Novým športovým riaditeľom klubu sa stal Oto Haščák, ktorý o tom informoval už na nedávnych MS vo Fínsku. Dosiaľ pôsobil v slovenskej reprezentácii ako asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana a aj ako hlavný skaut.

Do tejto funkcie ho vymenovali na konci marca 2021, na starosti mal komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. „Chcem poďakovať za dôveru. Veľmi si to vážim a verím, že budeme úspešní. Slovan má tradíciu a chceme nadviazať na minuloročný titul,“ povedal v pondelok (6. 6.) Haščák.

Dlhší výberový proces

Pardavý pôsobil od sezóny 2019/2020 ako hlavný tréner Dukly Trenčín, pri kormidle vydržal takmer tri sezóny. Pre neuspokojivé výsledky skončil v Dukle po vzájomnej dohode vlani v decembri.

„Chceme mať v klube najlepších ľudí, a preto sme dbali na ich odbornosť, skúsenosti, profesionalitu a charakterové vlastnosti. Proces výberu bol dlhší, sme radi, že sme sa dohodli,“ uviedol jeden z akcionárov klubu Roman Hofstädter.

Obranca Ackered sa vracia do Tipos extraligy po roku, v uplynulej sezóne hral v IHL za Graz. Ofenzívny zadák nazbieral v sezóne 2020/2021 v drese Dukly Trenčín 19 gólov a 39 asistencií.

Druhá zahraničná posila – Liam Pecararo – je americký rodák, v Európe bude hrať po prvý raz. V uplynulej sezóne pôsobil v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Dvadsaťšesťročný Američan v nich odohral 52 zápasov a nazbieral 56 bodov (25+31).

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport