Na hlavný obsah

Hurikán Agatha si vyžiadal v Mexiku aspoň 10 obetí

Hlásia aj mnoho nezvestných.

Hurikán Agatha si vyžiadal v Mexiku aspoň 10 obetí
Na satelitnej snímke hurikán Agatha pri tichomorskom pobreží štátu Oaxaca na juhu Mexika. Foto: TASR/AP

Najmenej desať ľudí prišlo o život a približne 20 je nezvestných po tom, čo južné Mexiko zasiahli silné dažde, ktoré spôsobili zosuvy pôdy a záplavy. V utorok (31. 5.) to oznámili lokálni predstavitelia, na ktorých sa odvoláva agentúra AFP.

„Momentálne máme zhruba 20 nezvestných,“ povedal pre stanicu Radio Fórmula guvernér štátu Oaxaca Alejandro Murat. Dodal, že miestne úrady nahlásili desať obetí.

Priblížil tiež, že najviac zasiahnuté sú niektoré vysoko položené oblasti na pobreží a v hornatom regióne Sierra Sur. Niektoré z nich sú stále bez dodávok elektriny a telefonického spojenia.

Podľa informácií miestneho guvernéra zostanú školy na pobreží a v oblasti Sierra Sur zatvorené aj v stredu (1. 6.). Keďže má pršať aj naďalej, môže dôjsť k ďalším zosuvom pôdy a k vyliatiu riek z brehov.

Hurikán Agatha sa nad pevninu dostal v pondelok (30. 5.) popoludní západne od obce Puerto Ángel v štáte Oaxaca. Tento hurikán druhej kategórie s rýchlosťou vetra 168 kilometrov za hodinu je od momentu, kedy sa začali oficiálne merania v roku 1949 najsilnejším, aký sa dostal nad pevninu v mesiaci máj.

Do utorkového rána Agatha zoslabla na tropickú tlakovú níž s rýchlosťou vetra 45 kilometrov za hodinu a postupne sa rozptýlila. Jej zvyšky však vyvolali prívalové dažde aj v susednom mexickom štáte Veracruz.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet