Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Mané po rokoch opustil Liverpool a prestúpil do Bayernu

Transferová čiastka je 32 miliónov eur.

Mané po rokoch opustil Liverpool a prestúpil do Bayernu
Na snímke senegalský futbalista Sadio Mané. Foto: TASR/AP

Senegalský futbalista Sadio Mané sa stal novou posilou Bayernu Mníchov. Tridsaťročný útočník podpísal v stredu (22. 6.) s rekordným nemeckým šampiónom trojročný kontrakt. Informovala o tom agentúra AFP.

V bavorskej metropole je Mané od utorka (21. 6.) a po úspešnom absolvovaní lekárskej prehliadky nič nebránilo tomu, aby spečatil odchod z FC Liverpool do Bayernu.

Prestupová čiastka má hodnotu 32 miliónov eur, ďalších deväť miliónov tvoria bonusy. Mané, ktorý za šesť rokov v Liverpoole získal všetky významné trofeje, by mal v Bayerne nahradiť Roberta Lewandowského. Poľský kanonier prejavil záujem z klubu odísť.

„Môj agent mi vravel, že mal na stole aj ponuky z ďalších klubov. Mám však pocit, že Bayern je správna voľba, pretože od začiatku ma oslovil jeho projekt. Bayern je jeden z najväčších klubov na svete, ktorý každý rok bojuje o tituly vo všetkých súťažiach. Chcem mu pomôcť k dosiahnutiu najvyšších mét,“ vyhlásil Mané po podpise kontraktu.

Mané je ofenzívny univerzál, tréner ho môže využiť na hrote útoku aj v krídelných priestoroch. „Sadio Mané je svetová hviezda. Je hráč, ktorý priťahuje pozornosť, z čoho môže Bayern ťažiť. Fanúšikovia chodia na štadióny práve kvôli hráčom, ako je on,“ poznamenal prezident Bayernu Herbert Hainer.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport