Na hlavný obsah

Na ruskej strane padol ďalší generál, tvrdí Kyjev i Moskva

Zahynul v čase útoku na obec neďaleko Popasny.

Na ruskej strane padol ďalší generál, tvrdí Kyjev i Moskva
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ukrajinská armáda v nedeľu (5. 6.) potvrdila, že pri bojoch na východe Ukrajiny zahynul proruský generál samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Roman Kutuzov. Krátko predtým jeho úmrtie oznámila aj ruská štátna televízia. V pondelok (6. 6.) o tom informovala agentúra DPA.

Generálmajor Kutuzov, veliteľ prvého armádneho zboru DĽR, bol „oficiálne denacifikovaný a demilitarizovaný“, uviedli v nedeľu večer ukrajinské ozbrojené sily.

Kutuzov údajne zahynul v čase, keď velil ruskému útoku na obec neďaleko východoukrajinského mesta Popasna v Luhanskej oblasti. Ukrajinská armáda predtým oznámila, že ruská ofenzíva v tejto oblasti zaznamenala neúspech, pričom nepriateľ sa musel stiahnuť sa so „značnými stratami“.

Moskva od začiatku invázie na Ukrajine oficiálne potvrdila smrť štyroch svojich generálov. Kyjev v istom momente tvrdil, že vo vojne zabili dokonca až sedem ruských generálov, no neskôr vysvitlo, že dvaja z nich sú stále nažive, píše DPA.

Ukrajinské ministerstvo obrany v nedeľu varovalo pred ďalšími ruskými raketovými útokmi na Kyjev po tom, ako na túto metropolu zaútočila Moskva prvýkrát od konca apríla.  

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet