NHL: Colorado nastrieľalo Tampe sedmičku a vedie 2:0

Blesky sa nezmohli ani na gól.

Na snímke hokejisti Colorada tešiaci sa z gólu. Foto: TASR/AP

Hokejisti Colorada Avalanche zvládli aj druhý domáci duel finálovej série play off NHL. V noci na nedeľu (19. 6.) nedali šancu Tampe Bay, dvojnásobného obhajcu Stanleyho pohára deklasovali 7:0.

Už v úvodnej tretine si domáci vytvorili trojgólový náskok, čistým kontom sa v ich drese blysol brankár Darcy Kuemper, ktorý zlikvidoval 16 striel. Slovenský obranca Erik Černák odohral za hostí 17:30 min., pripísal si mínusku, jednu strelu na bránku, štyri trestné minúty a rozdal dva hity.

Valerij Ničuškin a Cale Makar strelili v drese víťaza Západnej konferencie po dva góly, Mikko Rantanen nazbieral tri body za asistencie. Séria sa sťahuje do Tampy, tretí duel na ľade „bleskov“ je na programe v noci na utorok (21. 6.) o 2.00 h.