NHL: Neúspešný úvod obhajcu, Tampa prehrala na ľade New Yorku 2:6

Černák mal dve mínusky.

Foto zo zápasu play-off NHL New York Rangers - Tampa Bay Lightning. Foto: SITA/AP

Hokejisti New Yorku Rangers zdolali v noci na štvrtok (2. 6.) v úvodnom zápase finále Východnej konferencie NHL dvojnásobného obhajcu trofeje Tampu Bay 6:2. Ujali sa tak vedenia v sérii.

Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning 16:44 minút. Pripísal si jeden bodyček a duel dokončil s dvomi mínusovými bodmi.

Dôležitou postavou „jazdcov“ bol Filip Chytil. Český útočník strelil v druhej tretine za stavu 2:2 dva góly domácich, ktorí vďaka tomu výraznejšie odskočili súperovi a už si nenechali víťazstvo vziať.

Mika Zibanejad, Artemij Panarin a Frank Vatrano prispeli k výhre zhodne gólom a asistenciou, Alexis Lafreniere a Adam Fox nazbierali po dve asistencie.

Rangers vyhrali už siedmy domáci zápas za sebou v play-off. Tampe nestačili ani gól a asistencia kapitána Stevena Stamkosa, Anthony Cirelli dvakrát asistoval. Druhý zápas série sa hrá v noci na sobotu (4. 6.) o 2.00 h SELČ opäť v newyorskej Madison Square Garden.