Na hlavný obsah

Pápež už nie je odkázaný na invalidný vozík, používa paličku

Svätý Otec pred týždňom odmietol špekulácie o svojej rezignácii.

Pápež už nie je odkázaný na invalidný vozík, používa paličku
Ilustračná snímka -pápež František (uprostred) prichádza na omšu počas slávnosti svätých Petra a Pavla v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Foto: TASR

Zdá sa, že pápež František robí pokroky v liečbe svojich pretrvávajúcich problémov s kolenom. V stredu (29. 6.) to uviedla agentúra APA, ktorá sa odvolala na informácie rakúskej Katolíckej tlačovej agentúry (Kathpress).

„Už tri dni som opäť schopný chodiť,“ povedal najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi počas stretnutia s brazílskymi biskupmi. Vatikán medzitým zverejnil krátke video zobrazujúce pondelkové (27. 6.) prijatie v Apoštolskom paláci.

Bolo na ňom vidieť, ako František demonštratívne vstal z invalidného vozíka, ktorý používal počas verejných vystúpení, a prešiel niekoľko metrov za pomoci vychádzkovej paličky.

Pápež pred týždňom odmietol špekulácie o svojej rezignácii. František počas stretnutia s inou skupinou brazílskych duchovných povedal, že odstúpenie z postu napriek viacerým zdravotným problémom nezvažuje. „Chcem vykonávať svoje poslanie, kým mi to Boh dovolí,“ citoval pápeža brazílsky arcibiskup Roque Paloschi.

APA pripomína, že pre Františkove problémy s kolenom sa vyrojili špekulácie o možnom odstúpení z pápežského stolca. Zrušenie cesty do Afriky plánovanej na začiatok júla tieto nepodložené domnienky len podporilo.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Svet