Na hlavný obsah

Voľby 2024

Oficiálne výsledky Eurovolieb 2024 na Slovensku

Eurovoľby

Peter Sagan sa ôsmykrát stal majstrom Slovenska

Českým majstrom sa stal Matěj Zahálka.

Peter Sagan sa ôsmykrát stal majstrom Slovenska
Majster Slovenska Peter Sagan (vľavo) a Lukáš Kubiš. Foto: ČTK/Václav Pancer

Peter Sagan získal v nedeľu (25. 6.) svoj ôsmy titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike. Na 197 kilometrov dlhej trati v okolí českého mesta Mladá Vožice nemal jazdec tímu TotalEnergies spomedzi krajanov konkurenciu.

Druhé miesto v rámci majstrovstiev Slovenska obsadil Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystrica) a tretí skončil Matúš Štoček z tímu ATT Investments. Českým majstrom sa stal Matěj Zahálka.

Pretekári absolvovali na spoločných majstrovstvách Slovenska a Česka desať okruhov, pričom k prvému pokusu o únik prišlo už v úvode. Do ďalšieho išiel v 7. kole Sagan spolu s Kubišom a ďalšími troma Čechmi. Tých už pelotón nedobehol.

„Bolo to tu veľmi pekné, ďakujem za podporu. Čo sa týka pretekov, tak som nemal nič naplánované, a už si preteky ani nepamätám, bolo teplo,“ uviedol Sagan pre internetový portál Cycling-Info.sk.

Od piatka (1. 7.) sa trojnásobný majster sveta predstaví na Tour de France, kde sedemkrát získal zelený dres pre najlepšieho šprintéra.

Štart Petra Sagana na podujatí bol pritom ohrozený pre pozitívny test na koronavírus, ktorý ukončil jeho pôsobenie na Okolo Švajčiarska pred záverečnou etapou.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Šport