Na hlavný obsah

Primátor Košíc bude obhajovať svoj post

Jaroslav Polaček je primátorom od roku 2018.

Primátor Košíc bude obhajovať svoj post
Primátor Košíc Jaroslav Polaček pri ohlásení opätovnej kandidatúry. Foto: FB/Jaro Polaček

O post primátora Košíc sa bude v jesenných komunálnych voľbách opätovne uchádzať súčasný primátor Jaroslav Polaček.

Kandidovať na šéfa košickej samosprávy bude za koalíciu strán KDH, SaS, Sme rodina, Aliancia, NOVA a Strana rómskej koalície (SRK). Oznámil to na stredajšej (29. 6.) tlačovej konferencii.

„Myslím si, že sme urobili naozaj veľa. Rozbehli sme projekty, o ktorých sa desiatky rokov len rozprávalo, a nikdy sa nedotiahli do konca,“ povedal s tým, že chce dokončiť to, čo začal.

Ako príklad uviedol rekonštrukciu archeologického múzea Dolná brána, teplovod z Ďurkova do Košíc, prestavbu plavárne či takzvané zelené projekty.

Kandidatúru ohlásili ďalší traja

Opätovne sa chce uchádzať o post primátora aj preto, aby sa do Košíc nevrátili staré kádre.“ Za úspech vo svojom doterajšom pôsobení vo funkcii považuje napríklad zrušenie nevýhodných zmlúv mesta.

„V Košiciach nie je rodinkárstvo. Sú transparentné. Všetky kšefty, ktoré sa v minulosti robili, už neexistujú a postupne sme nabiehali na to, aby sme mohli robiť nové projekty, ktoré sú už v tejto chvíli rozostavané,“ povedal.

Polaček je primátorom druhého najväčšieho mesta na Slovensku od roku 2018.

Kandidatúru na primátorské kreslo oficiálne doteraz ohlásili aj výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma a starosta mestskej časti Pereš Jozef Karabin. Tí chcú kandidovať ako nezávislí. Za stranu Za ľudí kandiduje mestský poslanec Milan Lesňák.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny