Na hlavný obsah

Primátorom Skalice by sa chcel stať aj Martin Štepán

Zatiaľ má len jedného vyzývateľa.

Primátorom Skalice by sa chcel stať aj Martin Štepán
Ilustračné foto - vkladanie volebného lístka do urny. Foto: TASR

O post primátora Skalice sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať líder občianskeho združenia Spoločne pre Skalicu Martin Štepán.

Ako uviedol, v súčasnosti pracuje ako projektový manažér vo finančnom sektore. „V mladosti som sa v Skalici a zahraničí profesionálne venoval hokeju. Jedným z cieľov pomoci športu je výstavba multifunkčného športového komplexu a vytvorenie jednotnej koncepcie športu v meste,“ doplnil Štepán.

Pre trvalo udržateľnú budúcnosť chce vytvoriť strategický trojuholník. „Rámec by tvorili zamestnávatelia, vzdelávacia štruktúra mesta a vedenie. Cieľom je zlepšenie vzájomnej komunikácie a otvorenosť radnice pre občanov,“ vysvetlil Štepán.

„Za kľúčové oblasti, ktorým sa chcem venovať, považujem ekonomiku mesta, dekarbonizáciu a zvýšenie podielu využívania obnoviteľných zdrojov energie, rozvoj kultúry, športu, turizmu a vinohradníctva,“ uviedol.

Vo vzdelávacej štruktúre chce iniciovať zavedenie bilingválnej formy vzdelávania a zámerom je aj výstavba cyklotrás a kultúrno-spoločenského strediska, revitalizácia parkov a výsadba zelene.

Doteraz oficiálne avizoval kandidatúru na post primátora Skalice súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Vladislav Horňák, ktorý do volieb ide ako nezávislý.

Spojené voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.

Moje odložené články

    Viac

    Najčítanejšie

    Nové v rubrike Regióny